top of page
IMG_20211103_170814_edited

"Brnkání" a pan Bowen - zázračná masáž

"Brnkání", odborně myofasciální technika podle Bowena. Moc složité? Trošku. S praxí a poradenstvím, které se postupně zaměřuje především na rekonvalescenci a regeneraci jsem potřebovala lidem nabídnout komplexnost. Ne je posílat dál. A tak je to zde. Myofasciální technika podle Bowena - zkráceně "brnkání" - je v kombinaci s tím, co již dělám skvělé. Vše se dokonale propojí. A ruční práce tělu nabídne další impuls, aby se samo se svými potížemi ještě lépe vyrovnalo a uzdravilo.

Po brnkání nejste unavení jako po klasické masáži, jste svěží a připraveni plnit své povinnosti či trénink. Doporučeno je 3-4 ošetření cca po týdnu. Záleží na typu a závažnosti potíží.

Co se brnká? Celé tělo, horní a dolní záda, koleno, kotník ...

Výňatek z popisu Danči z Bowen Centra (Ing. Dana Švestková), u Danči jsem měla tu čest se učit:

Obecně Bowenova technika patří mezi masáže, ale to je asi tak vše, co s nimi má společného. Při bowenování používáte hmaty na místech, která mají vliv na další části těla. Říkáme, že „brnkáme“.

Proč se říká brnknutí? Jde o příčné působení na sval či šlachu, asi jako na kytarovou strunu. Můžete být klidně oblečení, v extrémním případě se dá brnkat i přes „vaťák“. Ale to je trochu zbytečná dřina. Ani ležet nemusíte. Brnkáme v leže, v sedě i vestoje. Někdy to jinak nejde, záleží na zdravotním stavu ošetřovaného. Někdo si nemůže lehnout, jiný zase může ležet jen na zádech. Se vším se dá poradit.

Dá se říci, že obrnkat se dá vše, na co lze sáhnout. Na to, na co se nedá sáhnout „přímo“ můžeme jít od lesa – tedy asi jako šel hrášek přes matrace na princezninu zadnici. Věk také nehraje roli – děti brnkám skoro od narození (jako když vánek hladí) až po 97 let (staršího jsem nikoho nebrnkala). Co těhotné? Taky – v leže, v sedě, ve stoje… Fyziologická gravidita není kontraindikací, naopak lze budoucí mamince velmi ulevit. Každý praktikant Bowenovy techniky ví, které pohyby se při graviditě vynechávají.

Serióznost čehokoliv ukazují jeho limity a omezení. Konečně tedy i nějaká omezení: např. hluboká žilní trombóza, rakovina lymfatického systému, rakovina obecně, výduť aorty… tam nezasahujeme. Záleží pouze na přítomnosti kontraindikací, na zdravotním stavu.

Štítky:

Vybrané příspěvky
Poslední příspěvky
Sledujte mne
  • Facebook Basic Square
  • LinkedIn Social Icon
Vyhledávání
Archiv

 Nature by Andy

 - voňavá cesta ke zdraví
bottom of page